notranja oprema
svetovanje in projektiranje notranje opreme in poslovnih prostorov
Vsak interjer izdelamo v 3D in pripravimo ustrezne vizualizacije, natančne mizarske risbe in popis predvidenih elementov, strankam pa omogočamo tudi sprehod skozi objekt v navidezni resničnosti. Sprehodimo se po hodnikih in sobah, raziskujemo prostorska razmerja in odnose med elementi v prostoru, opazujemo vpliv svetlobe v različnih delih leta ali dneva ter poiščemo optimalne rešitve. Pri enostanovanjskih hišah to zadostuje, pri večjih objektih pa naročnikom ponujamo dodatne možnosti in nadgradnjo BIM-a za namene upravljana in vzdrževanja z objekti (Facility Management).
Uporaba navidezne resničnosti pomembno pripomore tudi pri optimizaciji funkcionalnosti prostorov, npr. v zdravstvenih in industrijskih objektih. Prostor, ki služi določenemu namenu (npr. ambulanta, operacijska soba) lahko opremimo po zahtevanih standardih in željah, pravega občutka prostora pa na tak način ni možno dobiti. Z uporabo VR prostor občutimo, kot da smo dejansko tam. Preverimo lahko smiselnost predvidene postavitve opreme, glede na to kako bomo prostor uporabljali, in po potrebi prilagodimo model. Več o VR si lahko preberete v članku na našem blogu.
Po dogovoru z naročnikom pripravimo natančne popis vseh elementov, posredujemo pa lahko tudi BIM model, kjer vsem elementom, vključno s tehnično opremo, dodamo potrebne informacije in povezave do datotek, spletnih strani določenega elementa. Takšne informacije običajno vključujejo: vrsto in točen tip elementa, serijsko številko, točno lokacijo v objektu, pomembnejše tehnične podatke, povezavo do tehnične dokumentacije, povezavo do navodil, garancijske roke, predvidene servise, nujne preglede ipd. Z naročnikom se dogovori, katere informacije se vključijo v model. Takšen model je osnova za napredno, pametno in odgovorno upravljanje z objektom (Facility Management), ki upravljavcu omogoča hitro in organizirano delo, investitorju pa prihrani veliko denarja skozi življenjsko dobo objekta.
POVEZAVE DO SORODNIH ČLANKOV:
Navidezna resničnost (Virtual Reality – VR), razširjena resničnost (Augumented Reality – AR) in združena resničnost (Mixed Reality – MR), predstavljajo velik tehnološki napredek, ki ga lahko primerjamo s tistim, ki ga je pred 60. letih prinesla televizija. VR, AR in MR nam v kombinaciji z BIM v arhitekturi omogočajo naprednejše delo in komunikacijo kot katerakoli tradicionalna 2D risba, 3D vizualizacija, maketa, skica ali načrt. Za razumevanje prostora ni boljšega načina kot doživeti virtualno simulacijo realnosti.